Fotografka Mariana Valová

RODINNÁ A SVADOBNÁ FOTOGRAFKA

BANSKÁ BYSTRICA • LEVICE • A OKOLIE

SVADOBNÉ REZERVÁCIE 2024

Rezervácie na svadobné fotenie pre rok 2024 sú spustené! Nechajte ma zachytiť jedinečné momenty vášho veľkého dňa. Zarezervujte si svoj termín ešte dnes 🙂

svadobný a rodinný fotograf levice
fotografka mariana valová
Fotografka Mariana Valová darčekový poukaz na fotenie
Fotograf Banská Bystrica

Fotografické služby, z ktorých si môžete vybrať 🙂 ↓↓↓

PORTRÉT / OZNAMKO

Fotenie portrétov alebo fotky na oznamko pre maturantov

Fotenie single portrétu je u mňa jedna z obľúbených tém. Umelecké portrétne fotky si môžete dať nafotiť kedykoľvek počas roka, správny čas je proste vždy. Určite si pozrite moje tipy ako pózovať na portrét. : )

Fotenie na oznamko môže byť veľmi rýchle a efektívne, dokonca aj zábavné. Ako fotograf na oznamko pôsobím prevažne v mestách Banská Bystrica a Levice, ale po dohode prídem za vami aj inde. Odporúčam môj článok ako nafotiť originálne fotky na oznamko : )

PÁROVÉ FOTENIE

Fotenie páru je krásny spôsob ako zvečniť nádherné spoločné chvíle a spomínať na ne ešte mnoho rokov. Vaše párové fotky nafotíme v prírode, v meste alebo aj u vás doma. Dôležité je najmä, aby ste sa počas fotenia cítili pohodlne. Na mojom blogu nájdete zaujímavé články, ktoré vám pomôžu pripraviť sa na fotenie, ale všetko čo potrebuje vedieť vám poviem aj ja sama v dostatočnom čase pred fotením. Nebojte sa, nepotrebujete nič špeciálne, iba dobrú náladu a pohodlne sa obliecť, aby ste sa naozaj cítili dobre.  Oblečenie na fotenie si môžete vybrať sami, prípadne vám poradím, rovnako aj rekvizity na fotenie si môžete vybrať z mojej ponuky, o ktorej píšem na blogu. Teším sa na vás! 🙂

TEHOTENSKÉ FOTENIE

Obdobie tehotenstva je jedným z najkrajších v živote a s každým dieťatkom ho zažijeme iba raz, preto je dôležité si tie chvíle zapamätať. Tehotenské fotky sú práve tie, ktoré nám pripomenú toto krátke obdobie a môžeme ich fotiť v prírode, v meste, v parku alebo aj u vás doma. Dokonca, ak bude treba, rada vám poskytnem oblečenie na tehotenské fotenie, ktoré skvele doladí vaše fotky. Ak máte špeciálne požiadavky na fotenie, určite mi o nich povedzte, aby som naplnila vaše očakávania a ja vám zas rada poradím vhodné pózy na tehotenské fotky, aby ste vyzerali prirodzene. Môžete si prečítať aj moje tipy na tehotenské fotenie, ktoré vám určite napovedia viac. Môk cenník na tehotenské fotky nájdete po kliknutí na odkaz. 🙂

FOTENIE DETÍ

Každý moment v živote dieťaťa je jedinečný – od prvého úsmevu, prvých krôčikov až po školské vystúpenia. Sú to kratučké momenty, ktoré si pamätáme celý život. Môžeme ich však zvečniť vo fotografiách, aby sme si ich kedykoľvek mohli pripomenúť. Fotenie detí je výborná možnosť ako si ponechať spomienky živé, preto si môžete vybrať z mojej ponuky.

RODINNÉ FOTENIE

Rodinné fotky sú perfektným doplnkom do každej domácnosti, lebo ukazujú práve vás, vašu autenticitu a jedinečnosť. Každé rodinné fotenie je pre mňa špeciálny zážitok. Deti sú pri fotení rôzne, niektoré sa smejú, iné plačú, ďalšie ani nevedia, že sa fotia. Ako rodinná fotografka pôsobím v mestách Banská Bystrica a Levice, ale stretnem sa s vami aj inde, podľa dohody. Na fotenie sa nemusíte špeciálne pripravovať, iba buďte sami sebou. Ak chcete, môžete si prečítať ako sa zladiť na rodinné fotenie alebo ako sa pripraviť na rodinné fotenie. Všetky informácie vám samozrejme vopred poviem, aby ste vedeli do čoho idete a najmä, aby som splnila vaše očakávania. Cena za rodinné fotenie je uvedená v tomto odkaze.

SVADOBNÉ FOTENIE

Vaše svadobné fotky budú určite uložené v špeciálnom albume, aby vám pripomínali výnimočný deň. Fotenie svadby však nie je len o obrade a hostine, ale nafotíme aj umelecké svadobné fotky, pre ktoré vyberieme perfektné miesto, aby boli dokonalé, podľa vašich predstáv. Ako fotograf na vašu svadbu si dávam záležať na všetkých detailoch, preto aj rozbaľovanie fotiek musí byť zážitkom. Dostanete svoje svadobné fotografie v špeciálnom darčekovom balení. Cena za svadobné fotky sa odvíja od toho, čo chcete mať nafotené, preto si určite pozrite môj cenník, ktorý mám ako svadobný fotograf zverejnený na tomto odkaze

Teším sa na vás! : )

Teší ma, som Mariana Valová, vaša  fotografka z mesta Banská Bystrica

Rodinná a svadobná fotografka Mariana Valová z mesta Banská bystrica.

Mgr. Mariana Valová, fotografka z Banskej Bystrice

Rada zachytávam neopakovateľné okamihy, ktoré prinášajú radosť. Na fotení sa vždy snažím vytvoriť príjmenú atmosféru, aby ste sa pred objektívom dokázali lepšie uvoľniť. Ak je treba, radím vám ako môžete pózovať, čo robiť s rukami, kam sa pozerať, atď. Chcem, aby ste si z fotenia so mnou odniesli krásne fotky, ktoré vám vykúzlia úsmev aj o niekoľko rokov, ale aj nezabudnuteľný zážitok. Ak ešte s fotením nemáze žiadne skúsenosti, vôbec to nie je problém, pretože vám rada so všetkým poradím a môžete sa na čokoľvek spýtať. Na mojom blogu, Instagrame a Facebooku nájdete množstvo zaujímavých tipov, faktov a rád o fotení.

Recenzie

Lucia D.

„Veľmi sme sa tešili na naše prvé rodinné fotenie s malým Adamkom, ktorý je veľmi neposedný. Fotografka Majka nás previedla celým procesom fotenia a dávala nám rady a tipy, ako sa máme tváriť a pózovať. Spolupráca bola príjemná a odporúčam ju aj ostatným.“

Petra P.

„Veľmi som sa tešila na moje svadobné fotenie. Majka mi tento špeciálny deň urobila ešte špeciálnejším. Veľmi milo som bola prekvapená jej trpezlivým prístupom. Fotenie obohatila o rôzne kreatívne nápady, ktoré sme aj s manželom veľmi ocenili. Spoluprácu s ňou určite odporúčam všetkým, čo hľadajú skvelú fotografku.“

Často kladené otázky

Ako dlho trvá fotenie?

Približne 60 – 90 minút. Podľa toho, či chcete viacero outfitov alebo fotíme na viacerých miestach. Zvyšajne to máme približne za hodinku.

Ako dlho vopred si máme rezervovať fotenie?

Napríklad svadbu je ideálne rezervovať aspoň pol roka až rok vopred, ale môžete ma osloviť kedykoľvek a možno budem mať voľný práve váš termín. Ostatné fotenie (napr.: rande, rodinné…) si môžete rezervovať aj dva týždne vopred a ja si na vás rada urobím čas podľa možností.

Ponúkaš aj zoznámenie pred svadbou?

Áno, jednoznačne! Zoznámiť sa so svadobným párom ešte pred svadbou je pre mňa veľmi dôležité. Rovnako aj porozprávať sa o vašich očakávaniach, aby som ich čo najviac naplnila. A ako si v tom lepšie porozumieť, než na osobnom stretnutí? Pokiaľ to nie je možné, navrhujem aspoň videohovor.

Naozaj na svadbe aj ješ?

Bolo by super, keby ste ma zaradili na zoznam svadobčanov s večerou, aby som sa trochu posilnila počas náročného dňa, kedy ja osobne poriadne nemám čas sa najesť 🙂 Mimochodom, nikto nechce byť na fotkách s plnými ústami, takže jem vtedy, keď aj ostatní hostia a vždy dojem prvá, aby som bola rýchlo pripravená na ďalšiu akciu – zvyčajne prvý tanec novomanželov.

V ktorých mestách pôsobíš?

Žijem v Banskej Bystrici, kde prevažne aj fotím, ale už som fotila klientov aj vo Zvolene, v Žiari nad Hronom, v Žarnovici, v Novej Bani aj Leviciach a Zlatých Moravciach, ďalej v okolí týchto miest. Vieme sa dohodnúť aj na iných mestách.

Akú techniku používaš?

Obidva moje fotoaparáty sú Canon, rovnako aj väčšina mojich objektívov. Najčastejšie používam objektív Canon 85mm a Sigma 35mm. Ešte obľubujem jednu špecialitku, staručký ale zato stále funkčný Helios 50mm. Ten je moja srdcovka.