Fotografka Mariana Valová

Rodinná a svadobná fotografka Mariana Valová z mesta Banská bystrica.

Moje meno je Mariana Valová a som vaša fotografka. Od detstva som vedela, že smerujem k tvorivej činnosti a počas štúdia na univerzite som sa vyprofilovala ako fotografka.

Mám asi milión fotiek zo svojho detstva. Väčšina z nich bola zachytená na film, analógovým fotoaparátom. Všetky sú uložené v albumoch, ktoré si rada pozerám a pripomínam si, aké úžasné zážitky som prežila. Takéto pocity chcem vyvolať aj vo vás, keď sa o niekoľko rokov pozriete na fotky, ktoré som vám vytvorila a budete spomínať na obdobie, keď tie fotky vznikli. Zamyslíte sa, kam ste sa za ten čas posunuli, čo ste prežili…

V súčasnosti pôsobím ako fotografka v Banskej Bystrici. Rada si robím radosť a rada ju robím aj vám. Verím, že to, čo robím má zmysel, že fotkami prinášam radosť a vytváram nádherné spomienky sebe aj vám. Uprednostňujem jednoduchosť, ktorá vystihuje všetko dôležité – vo fotkách aj v živote. Medzi moje obľúbené zákazky patrí najmä rodinné fotenie a párové fotenie, ale vaša svadba je veľkou udalosťou aj pre mňa, takže pôsobím aj ako svadobný fotograf. Okrem toho vám rada urobím aj tehotenské fotky, a keď sa vaše dieťatko narodí, nafotíme aj novorodenecké fotky, tzv. newborn fotenie. Obľubujem aj tematické fotenie, napr. na jeseň pre vás robím jesenné rodinné fotenie, pred Vianocami zas vianočné fotenie, kde si veľmi užívam príjemnú atmosféru. A ako ten proces fotenia vlastne prebieha?

fotenie pre rodiny banská bystrica
portrétne fotenie

Môžete ma osloviť priamo cez email alebo mi môžete napísať na mojom instagrame a facebooku. Dohodneme si termín, ktorý vám vyhovuje a ak máte nejaké predstavy o fotkách, som úplne otvorená vašim nápadom. Vždy však mám v zálohe aj niekoľko svojich návrhov na fotenie, takže žiadne stresy. Na každé naše stretnutie sa snažím prísť čo najviac pripravená, mať po ruke všetko, čo treba, dohodnúť sa vopred, čo všetko chceme nafotiť, vymyslieť zaujímavé kompozície… Mám rada uvoľnenú atmosféru, keď viem, že mám čas na všetko čo chcem s vami stihnúť. Záleží mi na tom, aby ste sa počas fotenia so mnou cítili dobre a najmä, aby ste boli z vašich fotiek nadšení. Nie každý je rodený fotomodel s naučenými pózami. No a čo? Nebojte sa fotenia, veď je to nádherné! Ak neviete, čo so sebou pred objektívom, je to v poriadku, ja vás navediem. Najradšej mám, keď sa smejeme na sebe navzájom. Len musím stíhať pri tom aj cvakať spúšť, aby mi ten moment neunikol. Napíšte mi kedykoľvek a dohodnite si so mnou svoj termín fotenia. Som tu pre vás a vďaka vám.