Ako sa zladiť na párové fotenie

od | 20. júna 2023

Párové fotenie je perfektný spôsob ako si zvečniť spomienky na jedinečný vzťah a energiu medzi dvoma ľuďmi. Aby fotky zamilovanej dvojice pôsobili harmonicky a aby sa ľuďom aj páčili, je dôležité zladiť oblečenie na fotenie párov. Ako si teda pripraviť a zladiť oblečenie na párové fotenie?

Oblečenie na fotenie musí byť pohodlné

V prvom rade sa oblečte tak, aby ste sa cítili pohodlne. Je veľmi dôležité, aby ste počas fotenia cítili komfort, aby vás netlačili topánky, neškriabal štítok na tričku, či aby vám nebolo príliš chladno alebo príliš teplo. Určite sa vyhnite príliš tesnému oblečeniu alebo takému, ktoré vám dobre nesedí. Všetko sa to zobrazí na vašich fotkách. Fotenie párov si teda vyžaduje dostatočnú prípravu, aby ste sa cítili dobre a vyzerali tak aj na fotkách. Vyberte si teda oblečenie v ktorom sa proste cítite dobre a sebavedomo, pretože to práve to sa prejaví aj na vašich fotografiách. 🙂

Miesto na fotenie hrá veľkú rolu

Myslite na tému a miesto fotenia. Ak sa pripravujete na fotenie páru v prírode, je vhodné si obliecť prírodné odtiene, napríklad zemité farby, akými sú hnedá, béžová, okrová, terracotta, olivová, khaki, tmavozelená a iné. Ak máte párové fotenie na pláži, pekne vyniknú ľahké plážové šaty v jemných farbách. Je dôležité vybrať oblečenie, ktoré sa hodí k prostrediu a dodá fotkám autentickú atmosféru. Veď predsa, keď idem s partnerom na rande do peknej reštaurácie na námestí, neoblečiem sa ako na rybačku. 🙂

Aké farby si obliecť na fotenie?

Dôležitý je výber farieb. Ja osobne, ako fotografka, nemám rada, keď klienti nosia iba jednu farbu. Ak má byť fotografia zaujímavá, musia na nej byť aj zaujímavé kombinácie farieb. Kombinujte aspoň dve farby v rôznych odtieňoch. Ak má žena béžovú blúzku a svetlomodré džínsy, partner si môže obliecť napríklad svetlohnedé nohavice, biele tričko a džínsovú bundu – a tu máme krásne skombinované rôzne odtiene 🙂 Oblečte si farby, ktoré sa vám ľahko kombinujú, napríklad biela s hocijakou inou farbou. Základom je teda nejaká neutrálna farba doplnená inou farbou, ktorá vám obom pristane.

Výrazné oblečenie na fotenie

Dajte si pozor na rovnováhu. Oblečenie oboch partnerov by sa malo vyvažovať, vytvárať rovnováhu. Vyhnite sa veľkým rozdielom v štýle a formálnosti oblečenia, aby ste na fotkách zachovali súlad. Ak má žena výrazné červené šaty, muž ju nemusí prebíjať výraznou červenou košeľou, čo koniec koncov vedie k zaniknutiu, ale môže vyzdvihnúť šaty svojej partnerky menej výrazným prvkom, čím sa obaja krásne dopĺňajú. Oblečenie na párové fotenie proste musí ladiť.

Detaily a rekvizity na fotenie

Venujte pozornosť detailom. Pri párovom fotení môžu mať aj malé detaily vplyv na celkový vzhľad. Pred fotením treba dbať na drobnosti, akými sú doplnky, obuv, či účes. Vďaka doplnkom získa váš outfit na fotenie šmrnc. Zoberte si napríklad hodinky na ruku, náramky, prstene, čelenku do vlasov alebo iné drobnosti.

Experimetovanie s oblečením na párové fotenie

Pri párovom fotení môžete experimentovať s materiálmi a rôznymi textúrami na oblečení. Tým pridáte do svojich párovým fotografií niečo zaujímavé. Napríklad, ak si muž oblečie ľanové nohavice v olivovej farbe, žena si môže obliecť pletený sveter v podobnej farbe. Vôbec sa nemusí triafať presne do tej istej farby. Materiály dokážu vaše párové fotky neuveriteľne oživiť. Nebojte sa kombinovať rôzne textúry, úplet, kožené alebo šifónové materiály s vlnou či džínsovinou.

Pozrite sa do zrkadla

Vyskúšajte si oblečenie ešte pred samotným fotením. Spolu s partnerom si obaja oblečte to, čo by ste si obliekli na svoje párové fotenie a spoločne sa pozrite do zrkadla? Ako to vyzerá? Farby ladia? Máte na sebe rôzne materiály? Cítite sa pohodlne? Hodia sa k tomu vybrané doplnky? Zvážte, ako vaše outfity spolu pôsobia.

Ak sa spolu postavíte pred zrkadlo, zistíte, ako asi budete vyzerať na fotkách a sami vidíte, či je potrebné niečo zmeniť, doplniť alebo odobrať. Môžete si doma vyskúšať aj spoločné pózy pre fotenie párov, aby ste sami vedeli zhodnotiť, ktoré sa vám hodia a ktoré nie. Verím, že sa vám podarí vymyslieť si na vaše párové fotenie perfektný outfit a prajem vám veľa šťastia pri výbere. 🙂